Kilometer
75.800 km.
Årgang
2014
Brændstof
Benzin
Km/L
10,4
Beskrivelse
aut.gear/tiptronic, ratgearskifte, 22" alufælge, airc., 2 zone klima, alarm, fjernb. c.lås, c.lås, nøglefri betjening, fartpilot, kørecomputer, infocenter, startspærre, auto. nedbl. bakspejl, udv. temp. måler, regnsensor, sædevarme, el indst. forsæder, el indst. førersæde m. memory, el-ruder, glastag, el-klapbare sidespejle, 360° kamera, bakkamera, parkeringssensor (bag), parkeringssensor (for), adaptiv fartpilot, automatisk start/stop, dæktryksmåler, el betjent bagklap, adaptiv undervogn, elektrisk parkeringsbremse, dab radio, navigation, multifunktionsrat, håndfrit til mobil, bluetooth, musikstreaming via bluetooth, digitalt cockpit, headup display, sd kortlæser, usb tilslutning, aux tilslutning, armlæn, isofix, kopholder, læderindtræk, splitbagsæde, læderrat, el komfortsæder, sportssæder, bi-xenon, led kørelys, 6 airbags, abs, antispin, esp, servo, vognbaneassistent, blindvinkelsassistent, automatisk nødbremsesystem, sænket, mørktonede ruder i bag, service ok
Vi har denne flotte Mercedes S500 AMG på lager til direkte levering.
Bilen er wrapped i mat grå, men er grå metalic inden under.
Den har masser af udstyr se bla. herunder:
✅ Adaptiv fartpilot
✅ Panorama tag
✅ Head-up display
✅ Burmester anlæg
✅ El sæder m/ memory
✅ 22'' alu
✅ Keyless go m.m.
12 måneders leasingforslag:
Mdr. ydelse: 3.970,- ex. moms (4.963, - inkl. moms)
Førstegangsydelse: 65.000, - ex. moms (81.250, - inkl. moms)
Restværdi: 315.000, - ex. moms og afgift
Vi tilbyder endvidere kasko samt en mekanisk garantiforsikring i hele leasingperioden.
Bilen er klar til direkte levering.
Der tilbydes privat-, erhverv- eller splitleasing af bilen.
*Forbehold for tastefejl samt positiv kreditgodkendelse.,
Se vores udvalg af biler her på https://mbgroup.dk/
Modeldata
| HK / Nm | 455 hk / 700 nm |
| 0 - 100 km/t | 4,8 sek |
| Tophastighed | 250 km/t |
| Km/l | 10,4 km/l |
| Trækhjul | Firehjulstræk |
| Cylindre | 8 |
| Totalvægt | 2.715 kg |
| Bredde | 190 cm |
| Længde | 512 cm |
| Højde | 150 cm |
| Gear Type | Automatisk |
| Antal Gear | 7 |
Fandt du ikke den bil du søgte?
Kontakt os i dag, så finder vi sammen din drømmebil.
Indhent tilbud
Kontakt MB Group i dag
Kontakt os i dag og lad os få en snak omkring dine behov.
Vi vil meget gerne vurdere alle dine muligheder vedr. leasing af din drømmebil.
