Kilometer
154.000 km.
Årgang
2012
Brændstof
Benzin
Km/L
9,9
Beskrivelse
aut.gear/tiptronic, ratgearskifte, 19" alufælge, airc., 3 zone klima, fuldaut. klima, alarm, fjernb. c.lås, fartpilot, kørecomputer, infocenter, startspærre, auto. nedbl. bakspejl, udv. temp. måler, regnsensor, sædevarme, højdejust. forsæder, højdejust. førersæde, el indst. førersæde m. memory, el-soltag, 4x el-ruder, el-klapbare sidespejle, parkeringssensor (bag), parkeringssensor (for), el betjent bagklap, dæktryksmåler, adaptiv undervogn, elektrisk parkeringsbremse, cd/radio, navigation, multifunktionsrat, håndfrit til mobil, bluetooth, musikstreaming via bluetooth, usb tilslutning, aux tilslutning, sd kortlæser, armlæn, isofix, kopholder, læderindtræk, læderrat, bagagerumsdækken, splitbagsæde, sportssæder, 3 individuelle sæder i bag, lygtevasker, tågelygter, xenonlys, automatisk lys, fuld led forlygter, airbag, abs, antispin, esp, servo, mørktonede ruder i bag, ikke ryger, service ok
Værd at fremhæve:
✅ Designo trægulv i baggagerum
✅ AMG sort Carbon interiør
✅ 19" AMG alufælge
✅ AMG Performance multifunktionsrat m. paddleshift
✅ Elektrisk soltag
✅ AMG driver package
✅ AMG sportsdifferentiale
✅ Designo lak
✅ Designo himmel
✅ Fartpilot
✅ Læderkabine
✅ Euro 5
✅ Memory pakke
✅ 7 trins automatgearkasse
✅ 3 zone fuldautomatisk klima
Har fået skiftet kæde samt fået servide ved. 152.899 km. d. 1/7-2022
12 måneders leasingforslag:
Mdr. ydelse: 3.144,- ex. moms (3.930, - inkl. moms)
Førstegangsydelse: 40.000, - ex. moms (50.000, - inkl. moms)
Restværdi: 187.000, - ex. moms og afgift
Vi tilbyder endvidere kasko samt en mekanisk garantiforsikring i hele leasingperioden.
Bilen er klar til direkte levering.
Der tilbydes privat-, erhverv- eller splitleasing af bilen.
*Forbehold for tastefejl samt positiv kreditgodkendelse.,
Se vores udvalg af biler her på https://mbgroup.dk/
Modeldata
| HK / Nm | 525 hk / 700 nm |
| 0 - 100 km/t | 4,4 sek |
| Tophastighed | 250 km/t |
| Km/l | 9,9 km/l |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| Cylindre | 8 |
| Totalvægt | 2.530 kg |
| Bredde | 188 cm |
| Længde | 496 cm |
| Højde | 142 cm |
| Gear Type | Automatisk |
| Antal Gear | 7 |
Fandt du ikke den bil du søgte?
Kontakt os i dag, så finder vi sammen din drømmebil.
Indhent tilbud
Kontakt MB Group i dag
Kontakt os i dag og lad os få en snak omkring dine behov.
Vi vil meget gerne vurdere alle dine muligheder vedr. leasing af din drømmebil.
