Kilometer
25.000 km.
Årgang
2017
Brændstof
Benzin
Km/L
18,5
Beskrivelse
Mercedes C180 Coupé – Stilfuld Komfort og Køreoplevelse
Oplev en elegant kombination af klassisk Mercedes-design, moderne teknologi og komfortable køreegenskaber med denne Mercedes C180 Coupé. En bil, der leverer både køreglæde og praktiske funktioner til hverdagen.
Udstyr i Verdensklasse
✅ Fartpilot – Komfortabel kørsel på lange stræk
✅ Automatisk lys – Altid optimal belysning
✅ Klimaanlæg – Perfekt temperatur året rundt
✅ Del-læder – Elegant og komfortabelt interiør
✅ Sædevarme – Ekstra komfort på kolde dage
✅ Drive Select – Tilpas bilens køreprofil efter behov
Attraktive Leasingvilkår
Månedlig ydelse: 2.399,- ex. moms (2.999,- inkl. moms)
Førstegangsydelse: 28.000,- ex. moms (35.000,- inkl. moms) + stiftelsesgebyr
Restværdi: 129.000,- ex. moms og ex. afgift
Ekstra Tryghed & Sikkerhed – Kan tilvælges
✅ Garantiforsikring – Ingen uforudsete udgifter
✅ Serviceaftale – Maksimal ro i sindet
✅ GPS-tracker – Øget sikkerhed og kontrol
Forsikringstilbud
Vi tilbyder også forsikringspakker med:
✅ Glasdækning
✅ Vejhjælp
✅ Parkeringsdækning
✅ Lav selvrisiko på kaskoforsikring
MB Group har siden 2018 specialiseret sig i leasing af eksklusive biler. Med en Trustpilot-score på 4,8 ud af 5 er du i sikre hænder hos os.
Vi tager forbehold for eventuelle tastefejl., kørecomputer, multifunktionsrat, læderrat, dellæderindtræk, højdejust. førersæde, højdejust. forsæder, el indst. forsæder, alufælge, 19" alufælge, el-sidespejle, automatgear, aircondition, fuldaut. klima, centrallås, fjernb. centrallås, fartpilot, sædevarme, el-ruder, automatisk start/stop, elektrisk parkeringsbremse, cd/radio, håndfrit til mobil, musikstreaming via bluetooth, alarm, regnsensor, parkeringssensor (bag), parkeringssensor (for), automatisk lys, airbag, antispin, esp
Modeldata
| HK / Nm | 156 hk / 250 nm |
| 0 - 100 km/t | 8,5 sek |
| Tophastighed | 225 km/t |
| Km/l | 18,5 km/l |
| Trækhjul | Baghjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| Totalvægt | 1.985 kg |
| Bredde | 181 cm |
| Længde | 469 cm |
| Højde | 140 cm |
| Gear Type | Automatisk |
| Antal Gear | 7 |
Fandt du ikke den bil du søgte?
Kontakt os i dag, så finder vi sammen din drømmebil.
Indhent tilbud
Kontakt MB Group i dag
Kontakt os i dag og lad os få en snak omkring dine behov.
Vi vil meget gerne vurdere alle dine muligheder vedr. leasing af din drømmebil.
