Kilometer
123.000 km.
Årgang
2020
Brændstof
Diesel
Km/L
14,7
Beskrivelse
Vi har denne Land Rover Discovery 5 3,0 SDV6 HSE på lager.
Udstyr opdateres:
12 måneders leasingforslag:
Mdr. ydelse: 2.996, - ex. moms (3.745, - inkl. moms)
Førstegangsydelse: 29.800, - ex. moms (37.250,- inkl. moms)
Restværdi: 168.150, - ex. moms og ex afgift
VI TILBYDER OGSÅ:
✅ Garantiforsikring - Ingen
uforudsete regninger
✅ Serviceaftale
✅ Montering af GPS tracker
Så er du dækket helt ind og der vil ikke være nogle uforudsete udgifter.
Bilen er klar til direkte levering.
Der tilbydes privat-, erhverv- eller splitleasing af bilen., kørecomputer, multifunktionsrat, læderrat, læderindtræk, højdejust. førersæde, højdejust. forsæder, el indst. forsæder, el indst. førersæde, el indst. førersæde m. memory, el komfortsæder, alufælge, el-sidespejle, el-sidespejle m/varme, tågelygter, bi-xenon, xenonlys, automatgear, ratgearskifte, aircondition, fuldaut. klima, centrallås, fjernb. centrallås, nøglefri tænding, fartpilot, udv. temp. måler, sædevarme, el-ruder, 4x el-ruder, luftundervogn, dab+ radio, navigation, håndfrit til mobil, musikstreaming via bluetooth, alarm, regnsensor, bakkamera, parkeringssensor (bag), parkeringssensor (for), dæktryksmåler, skiltegenkendelse, automatisk lys, fjernlysassistent, airbag, antispin, esp, auto hold
Modeldata
| HK / Nm | 306 hk / 700 nm |
| 0 - 100 km/t | 7,5 sek |
| Tophastighed | 209 km/t |
| Km/l | 14,7 km/l |
| Trækhjul | Firehjulstræk |
| Cylindre | 6 |
| Totalvægt | 3.050 kg |
| Bredde | 194 cm |
| Længde | 497 cm |
| Højde | 185 cm |
| Gear Type | Automatisk |
| Antal Gear | 8 |
Fandt du ikke den bil du søgte?
Kontakt os i dag, så finder vi sammen din drømmebil.
Indhent tilbud
Kontakt MB Group i dag
Kontakt os i dag og lad os få en snak omkring dine behov.
Vi vil meget gerne vurdere alle dine muligheder vedr. leasing af din drømmebil.
