Kilometer
3.400 km.
Årgang
2022
Brændstof
Hybrid/Benzin
Km/L
19,8
Beskrivelse
Ferrari SF90 Stradale
Vi har fået dette fine eksemplar af en SF90 Stradale til salg.
Sammensætning af optioner på denne er helt unik.
Farven på denne SF90 er en 3 lags rød farve, som er opkaldt efter Ferrari´s sejr i formel 1 tilbage i 2007.
Farven hedder "Rosso Formula One 2007", og var den farve, som formel 1 bilen kørte med i 2007, hvor de vandt mesterskabet.
Fuld udstyrsliste på SF90:
- Cavallino stitched on headrest
- Black tailpipe tips
- Carbon fibre front spoiler
- Fiorano Package
- Extended Fiorano Package
- ´Scuderia Ferrari´Shields
- Parking camera
- Special Paint - Rosso Formula One 2007
- Carbon fibre wheel option
- Carbon fibre racing seats
- Carbon fibre underdoor cover
- Carbon fibre driver zone+Led
- Carbon fibre rear shelf
- Carbon fibre upper centre console trim
- Carbon fibre front luggage compartment area
- Coloured inner details (Rosso Ferrari)
- Coloured safety belts (Rosso)
- Dash inserts in carbon fibre
- Special equipment
- Coloured Special stitching O.R
- Two tone bodywork
- Yellow Brake Callipers
- Wheels stud bolts in titatnium
- Carbon Fibre Side air splitter
- Engine bay in full carbon fibre
- Rear diffuser in carbon fibre
6 måneders leasingforslag:
Mdr. ydelse: 95.325, - ex. moms (119.156, - inkl. moms)
Førstegangsydelse: 485.000, - ex. moms (606.250, - inkl. moms) + stiftelsesgebyr
Restværdi: 3.485.000, - ex. moms og afgift
Bilen er klar til direkte levering.
Der tilbydes privat-, erhverv- eller splitleasing af bilen.
Seneste service var hos Ferrari i Danmark (Formulaauto)
Der er stadig fabriksgaranti på bilen.
Modeldata
| HK / Nm | 1000 hk / 800 nm |
| 0 - 100 km/t | 2,5 sek |
| Tophastighed | 340 km/t |
| Km/l | 19,8 km/l |
| Trækhjul | Firehjulstræk |
| Cylindre | 8 |
| Totalvægt | - |
| Bredde | 197 cm |
| Længde | 471 cm |
| Højde | 119 cm |
| Gear Type | Automatisk |
| Antal Gear | 8 |
Fandt du ikke den bil du søgte?
Kontakt os i dag, så finder vi sammen din drømmebil.
Indhent tilbud
Kontakt MB Group i dag
Kontakt os i dag og lad os få en snak omkring dine behov.
Vi vil meget gerne vurdere alle dine muligheder vedr. leasing af din drømmebil.
