Kilometer
141.000 km.
Årgang
2019
Brændstof
Benzin
Km/L
18,6
Beskrivelse
Audi A5 40 TFSi Sportback S-tr. 5d
Udstyr i Verdensklasse
✅ Anhængertræk, svingbart manuel
✅ 3-eget multifunktionslæderrat plus
✅ Dekorindlæg aluminium, Ellipse
✅ Sport forsæder
✅Vejskiltevisning, kamerabaseret
✅ Bakspejl, automatisk nedblændeligt
✅ Prestige Selection Tour
✅ Komfortmidterarmlæn foran
✅ Sædevarme
✅ Audi connect Navigation & Infotainment
Attraktive Leasingvilkår
Månedlig ydelse: 2.341,- ex. moms (2.926,- inkl. moms)
Førstegangsydelse: 20.000,- ex. moms (25.000,- inkl. moms) + stiftelsesgebyr
Restværdi: 114.011,- ex. moms og ex. afgift
Ekstra Tryghed & Sikkerhed – Kan tilvælges
✅ Garantiforsikring – Ingen uforudsete udgifter
✅ Serviceaftale – Maksimal ro i sindet
✅ GPS-tracker – Øget sikkerhed og kontrol
Forsikringstilbud
Vi tilbyder også forsikringspakker med:
✅ Glasdækning
✅ Vejhjælp
✅ Parkeringsdækning
✅ Lav selvrisiko på kaskoforsikring
MB Group har siden 2018 specialiseret sig i leasing af eksklusive biler. Med en Trustpilot-score på 4,8 ud af 5 kan du trygt vælge os som din samarbejdspartner., kørecomputer, multifunktionsrat, læderrat, stofindtræk, sportssæder, højdejust. førersæde, højdejust. forsæder, 3 individuelle sæder i bag, alufælge, tågelygter, bi-xenon, xenonlys, dynamisk blinklys, dynamisk blinklys i bag, træk, svingbart træk (manuel), automatgear, ratgearskifte, aircondition, fuldaut. klima, centrallås, fjernb. centrallås, nøglefri tænding, fartpilot, udv. temp. måler, sædevarme, el-ruder, 4x el-ruder, automatisk start/stop, dab+ radio, navigation, håndfrit til mobil, musikstreaming via bluetooth, alarm, regnsensor, parkeringssensor (bag), parkeringssensor (for), dæktryksmåler, skiltegenkendelse, isofix, automatisk lys, fjernlysassistent, airbag, antispin, esp
Modeldata
| HK / Nm | 190 hk / 320 nm |
| 0 - 100 km/t | 7,5 sek |
| Tophastighed | 239 km/t |
| Km/l | 18,6 km/l |
| Trækhjul | Forhjulstræk |
| Cylindre | 4 |
| Totalvægt | 2.040 kg |
| Bredde | 184 cm |
| Længde | 473 cm |
| Højde | 139 cm |
| Gear Type | Automatisk |
| Antal Gear | 7 |
Fandt du ikke den bil du søgte?
Kontakt os i dag, så finder vi sammen din drømmebil.
Indhent tilbud
Kontakt MB Group i dag
Kontakt os i dag og lad os få en snak omkring dine behov.
Vi vil meget gerne vurdere alle dine muligheder vedr. leasing af din drømmebil.
